Wir über uns

Krátkodobé i dlohodobé pobyty v penzionu vzniklém v prostorách jednoho z nejstarších kamenných statků v Horním Hoeltíně.

 

Usedlost leží na periferii vesniční zástavby nedaleko Hlinska a nabízí v uzavřeném prostoru podmínky pro komfortní ubytování i rekreaci.

 

Penzion nabízí ubytování o celkové kapacitě 17 lůžek. V přízemní části penzionu je zajištěn bezprahový přístup, prostor je rozčleněn na vstupní část, mající charakter lobby penzionu, rozsáhlého prostoru společné kuchyně a jídelny s přístupem na oboustranně lokalizované venkovní terasy. V čelní části domu je lokalizován apartmán se samostatnou kuchyní a vybaveností pro zdravotně handicapované klienty včetně odpovídajícího sociálního zařízení a koupelny. Tato část, kromě hlavního přístupu, má samostatný vchod umožňující bezprahový přístup na obě terasy. Prostor ložnice je vybaven dvěma lůžky s možností přistýlky.

 

První podlaží má centrální přístup z lobby kamenného statku a nabízí ubytování v rozsáhlém apartmánu až pro 4 osoby. Apartmán má samostatnou kuchyni a koupelnu a jednu samostatnou ložnici pro dvě osoby (opět s možností přistýlky). V levém křídle jsou tři samostané pokoje, každý se sociálním zázemím. Dva pokoje jsou dvoulůžkové, jeden je čtyřlůžkový.

 

Obytné prostory statku jsou vybaveny televizí s možností využití satelitních programů.

 

Ubytovaní mohou využívat samostatně i prostor kamenné stodoly a kamenného sklepa se studnou. Ve stodole je masivní krb s možností grilování nebo rožnění. V patře stodoly je další velkoplošný hrací a sociální prostor k využití dle potřeb klientů, také v případě nepřízně počasí.

 

Venkovní hrací prostor na terase pro děti.

Během letních měsíců možnost koupání ve venkovním bazénu

 

Služby: selfservice – v penzionu jsou k dispozici tři kuchyně. Dvě jsou v apartmánech, jedna plně vybavená se nachází v přízemním společném prostoru. (Lednice, sporák, trouba, myčka, mikrovlnná trouba, bar, kamenný sklep s nabídkou vín dle výběru). Dle potřeby je možné využít i pračku.

 

Catering dle dohody při větších firemních, rodinných akcích nebo“teambuilding”.

Domácí zvířata: ano

Parkování: venkovní v prostoru objektu

Rekreační akivity dle sezony: pěší turistika, cykloturistika, sportovní cyklistika, in-line bruslení, houbaření, rybaření (dle domluvy), potápění v zaplavených lomech , krytý bazén Hlinsko, golf, zimní stadion Hlinsko – bruslení, běžecké trasy, lyžování – Ski areál Hlinsko.

 

Kultura: Skanzen Veselý kopec, Galerie Hlinsko, Hlinecký betlém, krajinné pamětihodnosti (Polička, Zelená hora…)