O pensionu Holetín – ubytování nedaleko Hlinska v Čechách

Rádi Vás přivítáme v našem pensionu, který se nachází v klidné lokalitě nedaleko Hlinska v Čechách. Nabízíme Vám ubytování na okraji obce Holetín v domě selského stylu, který prošel v roce 2012 celkovou rekonstrukcí. Pension je dvoupodlažní a jeho celková kapacita je 17 lůžek. V přízemí pensionu je zajištěn bezbariérový přístup. Součástí všech pokojů je vlastní sociální zařízení. K dispozici je pro návštěvníky plně vybavená kuchyně a jídelna, kamenný sklípek, venkovní terasa a venkovní bazén. Parkování je zajištěno v prostorách objektu. Prostory u nás jsou velice oblíbené pro společenské akce, vhodné jak pro rodiny, tak seniory. Služby v pensionu jsou zajištěny formou self-service, v případě větších akcí je možné zajistit catering.

Pension Holetín je umístěn v klidné a slunné oblasti se slabým provozem, ve vzdálenosti cca 600 m od lesa. Poloha a vybavení pensionu poskytuje ideální podmínky pro rodinnou rekreaci, firemní akce, školení a teambuilding. Díky bezbariérovému přístupu je penzion vhodný i pro rodiny s dětmi či handicapované osoby. Domácí zvířata jsou povolena po předchozí domluvě, za případný poplatek.

V areálu pensionu je návštěvníkům k dispozici gril, venkovní bazén, dětský bazén a dětské hřiště (skluzavka, pískoviště).

V celém areálu je možné využívat bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi) zdarma.

V blízkém okolí pensionu Holetín

se turistům dle sezóny nabízí možnost pěší turistiky, cykloturistiky, sportovní cyklistiky, in-line bruslení, houbaření, rybaření, potápění v zaplavených lomech, lyžování ve Ski areálu Hlinsko a další. V blízkosti se také nachází krytý bazén Hlinsko, golfové hřiště či zimní stadion. Kulturní vyžití nabízí skanzen Veselý kopec, Galerie Hlinsko či Hlinecký betlém.

Celková kapacita

Na dvou podlažích se nachází celkem 9 pokojů, s celkovou kapacitou 15 – 17 osob. V přízemí budovy se nachází apartmán pro 2 osoby s možností přistýlky. Apartmán pro 5 osob je umístěn v prvním patře domu. Dále penzion nabízí 3 samostatné ubytovací jednotky po 2 a 4 lůžkách.

Apartmán č.1 

(pro 2 – 3 osoby, přízemí) disponuje:

 • Ložnicí (2 lůžka)
 • Obývacím pokojem s kuchyní a možností přistýlky (kuchyňské vybavení: čtyřploténková sklokeramická deska, trouba, mikrovlnná trouba)
 • Samostatnou koupelnou s vybavením i pro handicapované osoby.
 • Centrálním topením včetně vyhřívané podlahy
 • Bezbariérovým přístupem

Apartmán č.2

(pro 5- 6 osoby, 1. Patro) disponuje:

 • 2 pokoji (po 3 a 2 lůžkách s možností přistýlky)
 • Samostatnou koupelnou
 • Vybavenou kuchyní (čtyřploténková sklokeramická deska, trouba, mikrovlnná trouba)

V druhé části domu

jsou  další 3 samostatné ubytovací jednotky:
 • 2 x dvoulůžkový pokoj
 • 1 x čtyřlůžkový pokoj
 • Součástí každého pokoje je samostatné sociální zařízení a koupelna
Návštěvníkům je k dispozici velká jídelna s přístupem na venkovní terasu a kamenného sklepa. Součástí kuchyně jsou krbová kamna, jídelní stůl a bar. Vybavení kuchyně je následující: velká lednice a mrazák, mikrovlnná trouba, kávovar, sklokeramická varná deska, trouba.

V pensionu naleznete i samostatnou místnost, kde je Vám k dispozici žehlička, pračka, sušička, žehlící prkno, úklidové pomůcky a toaleta.

Součástí usedlosti je kamenná stodola s krbem přetvořená na užitný sociální prostor. V prvním patře je vybavena stolním tenisem a hrami pro děti.

Všechny prostory jsou nekuřácké, vybavené požárními hlásiči kouře. Vhodné pro rodiny s dětmi.Je možné ubytovat i pejsky (maximálně dva, děkujeme za pochopení). V celém objektu je bezdrátový přístup k internetu (Wi-Fi) zdarma.

Vybavenost obce Holetín

Ve vzdálenosti do 1 km se nachází obchod s potravinami, supermarket, restaurace, autobusová zastávka a nádraží. Relaxaci nabízí nedaleké koupaliště nebo krytý bázen (2km). V okolí se nachází také dvě golfová hřiště (10 km), vlek (4 km), v zimě běžkařské stopy (10 km). Doporučujeme navštívit skanzen Veselý kopec (muzeum) nebo galerii Hlinsko.

Aktivity

V létě mohou návštěvníci využít venkovní bazén, který se nachází přímo u domu nebo navštívit nedaleké koupaliště (1 km), či krytý bazén (2 km).

Okolí penzionu přímo vybízí k pěší turistice, cykloturistice, sportovní cyklistice, in-line bruslení či houbaření. Dále pak je zde možnost potápění v zaplavených lomech či rybaření (po předchozí domluvě).

V zimě se návštěvníkům nabízí možnost bruslení v nedalekém zimním stadionu. Pro běžkaře jsou zde připraveny běžecké trasy a lyžaři uvítají možnost sjezdového lyžování ve Ski areálu Hlinsko se sjezdovkou o délce 4 km. Po celý rok je návštěvníkům přístupný skanzen Veselý kopec, Galerie Hlinsko, Hlinecký betlém a jiné krajinné pamětihodnosti (Polička, Zelená hora a další…)

Krátkodobé i dlohodobé pobyty v penzionu Holetín vzniklém v prostorách jednoho z nejstarších kamenných statků v Horním Holetíně.

Usedlost leží na periferii vesniční zástavby nedaleko Hlinska a nabízí v uzavřeném prostoru podmínky pro komfortní ubytování i rekreaci.

Penzion nabízí ubytování o celkové kapacitě 17 lůžek. V přízemní části penzionu je zajištěn bezprahový přístup, prostor je rozčleněn na vstupní část, mající charakter lobby penzionu, rozsáhlého prostoru společné kuchyně a jídelny s přístupem na oboustranně lokalizované venkovní terasy. V čelní části domu je lokalizován apartmán se samostatnou kuchyní a vybaveností pro zdravotně handicapované klienty včetně odpovídajícího sociálního zařízení a koupelny. Tato část, kromě hlavního přístupu, má samostatný vchod umožňující bezprahový přístup na obě terasy. Prostor ložnice je vybaven dvěma lůžky s možností přistýlky.

První podlaží má centrální přístup z lobby kamenného statku a nabízí ubytování v rozsáhlém apartmánu až pro 4 osoby. Apartmán má samostatnou kuchyni a koupelnu a jednu samostatnou ložnici pro dvě osoby (opět s možností přistýlky). V levém křídle jsou tři samostané pokoje, každý se sociálním zázemím. Dva pokoje jsou dvoulůžkové, jeden je čtyřlůžkový.

Obytné prostory statku jsou vybaveny televizí s možností využití satelitních programů.

Ubytovaní mohou využívat samostatně i prostor kamenné stodoly a kamenného sklepa se studnou. Ve stodole je masivní krb s možností grilování nebo rožnění. V patře stodoly je další velkoplošný hrací a sociální prostor k využití dle potřeb klientů, také v případě nepřízně počasí.

Venkovní hrací prostor na terase pro děti.

Během letních měsíců možnost koupání ve venkovním bazénu

Služby: selfservice – v penzionu jsou k dispozici tři kuchyně. Dvě jsou v apartmánech, jedna plně vybavená se nachází v přízemním společném prostoru. (Lednice, sporák, trouba, myčka, mikrovlnná trouba, bar, kamenný sklep s nabídkou vín dle výběru). Dle potřeby je možné využít i pračku.

Catering dle dohody při větších firemních, rodinných akcích nebo“teambuilding”.

Domácí zvířata: ano

Parkování: venkovní v prostoru objektu

Rekreační akivity dle sezony: pěší turistika, cykloturistika, sportovní cyklistika, in-line bruslení, houbaření, rybaření (dle domluvy), potápění v zaplavených lomech , krytý bazén Hlinsko, golf, zimní stadion Hlinsko – bruslení, běžecké trasy, lyžování – Ski areál Hlinsko.

Kultura: Skanzen Veselý kopec, Galerie Hlinsko, Hlinecký betlém, krajinné pamětihodnosti (Polička, Zelená hora…)